Amerika'da yaşama  fırsatını yakalamak, ister misiniz?

Bize 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz...

Adınız
Soyadınız
E-posta adresiniz (opsiyonel)
Telefon Numaranız
Gönder
Büyük bir fırsat...
"Amerika'da yaşamak, çok farklı bir duygudur. Amerika'ya ilk gittiğinizde, tüm hayat durmuş gibi hissedersiniz. Sanki tüm hayatınız sıfırlanmış, yeni fırsatlar, yeni imkanlar önünüze açılmış gibi hissedersiniz. Ona "fırsatlar ülkesi" denmesi bu yüzdendir."
Bizimle çalışıp Green Card sahibi olmuş bir danışanımız
Çekiliş nasıl yapılıyor?
Green Card çekiliş başvurusu sırasında üzerinde önemle durulması gereken birçok nokta vardır. Öncelikle göçmenlik bürosunun gerek duyduğu bütün bilgiler eksiksiz ve doğru olarak doldurulmalıdır. Aksi taktirde, çekilişte olumlu sonuç alınsa bile talihli kartını almaya hak kazanamaz. Bu yüzden bu basamak hayati önem taşımaktadır.
Biz de göçmenlik işlemleri üzerinde fiilen 2004 yılından beri çalışmakta olan uzman kadromuz ile çekiliş başvurunuzun en etkili ve güvenli bir şekilde hazırlanmasını sağlayacağız.
Bunun yanı sıra, başvurunun doğru formlar kullanılarak (ABD hükümetinin onayladığı doğru internet sistemleri kullanılarak) gönderilmesi de çok önemlidir. Çalıştığımız kadronun bu alandaki deneyimi, bu alanda karşılaşılabilecek olası problemlerin de en aza indirilmesinde faydalı olacaktır.
Unutmamak gerekir ki, şartları sağlayan adaylar ile doğru ve tam olarak hazırlanacak tüm başvurular eşit şansa sahiptir.  O yüzden başvurunuzun mümkün olacak en yüksek titizlik ile hazırlanması hayati önem taşımaktadır. Daha fazla bilgi için Başvuru şartları kısmına bakabilirsiniz.
Başvuru şartları arasında neler var?
Green Card çekilişine katılabilmeniz için en önemli sınırlama, uygun ülkelerden birisinin vatandaşı olmaktır. Bu uygun ülkeler listesi her yıl Amerikan Hükümeti tarafından açıklanır. Türkiye Cumhuriyeti Green Card çekilişine katılmaya uygun ülkelerden birisidir.
Green Card çekilinine katılacak adayların en az lise veya dengi bir okuldan mezun olmaları gerekmektedir. Eğer aday lise veya dengi bir okulun mezunu değilse, tecrübe veya uzmanlık gerektiren bir alanda son 5 (beş) yıl içerisinde en az 2 (iki) yıl çalışmış olması gerekmektedir.
Green Card çekilişine katılabilmeniz için yasal olarak yetişkin sayılmanız gerekmektedir. Bu yaş sınırlaması da 18dir. Eğer 18 yaşından küçük iseniz sizin yerinize bir aile büyüğünüzün başvurması gerekecektir.
Başvurular, 2005 yılı itibariyle, her yıl Amerikan hükümetinin belirlediği internet tabanlı sistem üzerinden yapılmalıdır. Posta ile yapılan başvurular maalesef değerlendirilmemektedir.
Bir kişi sadece bir başvuru yapabilir. Ancak, unutmamak gerekir ki evli kişilerin her iki eş adına da başvuru yapmaları şanslarını ikiye katlayacaktır. Aynı şekilde 2'den fazla kişiden oluşan ailelerin ebebeynler adına yapılan başvurulara ek olarak, 18 yaşından büyük çocuklar adına da başvuru yapmaları şanslarını arttıracaktır. Unutmamak gerekir ki, evli çiftlerden birisi ya da ailenin yetişkin çocuklarından birisinin kazanması durumunda tüm aile Green Card alma hakkını kazanacaktır.
Başvuru şartları arasında neler yok?
Green Card çekilişine katılabilmeniz için İngilizce bilmenize gerek yoktur. Dil bilgisinin Green Card çekilişinde Green Card kazanma ihtimaliniz üzerine herhangi bir etkisi yoktur.
Green Card çekilişine katılabilmeniz için herhangi bir mal varlığınızın olmasına gerek yoktur. Amerikan hükümetinin sunduğu diğer vize programlarının aksine, Green Card Çekilişinde adayların mal varlığı ile ilgili herhangi bir sınırlama olmadığı gibi, çekilişte Green Card kazanma ihtimalinizin mal varlığınız ile hiçbir alakası yoktur.
Green Card çekilişinde kazanma olasılığınız
Amerikan hükümeti 1990 yılından itibaren ülkemizde "Green Card Çekilişi" olarak bilinen, ABD'nin kültürel çeşitliliğini korumak ve arttırmak adına değişik kültürden bireylerin de ABD'ye gelmesi, yaşaması, kültüre entegre olması ve toplumun refahını ilerletmede fayda sağlaması adına Diversity Visa (Çeşitlilik Vizesi) programını başlatmıştır. Bu kapsamda ABD hükümeti her ülkenin Amerika'ya göçmen verebilmesi için belirli kurallar çerçevesinde bir çekiliş ile Amerika'da yaşama ve çalışma imkanı sağlamaya çalışmaktadır.
Bu noktada, nüfüsu fazla ülkelerden fazla katılım gelip adaletsiz bir dağılım olmasının önüne geçmek adına, fazla sayıda göçmen veren ülkeler Green Card çekilişinden çıkarıldı. Böylelikle, Türkiye gibi az sayıda göçmen veren ülkelerin şansı yükselmiş oldu.
Her yıl, bilgisayar ortamında yapılan çekiliş ile 55.000 civarında adaya Green Card verilmektedir.
Amerikan hükümetinin başvuruları sadece 1 ay süresince kabul etmesi, formların İngilizce ve karmaşık olması, tüm bilgi ve fotoğrafların sisteme sadece 1 denemede girilme zorunluluğu yılda 4 milyon başvurunun geçersiz sayılmasına neden olmaktadır. 
Bu 4 milyon geçersiz başvurudan birisinin sizin başvurunuz olmaması için buradayız...